Agjenti i lojtarit të madh arrin në Itali, Interi dhe Milani e refuzojnë atë

20:43 | 04 Qershor 2019

Yannick Ferreira Carrasco, thuhet se kërkon një transferim në Serie A nga Dalian Yifeng, por Inter dhe Milan nuk janë më të interesuar për të.

Sipas Calciomercato.com, agjentët e futbollistit 25-vjeçar janë aktualisht në Itali duke u përpjekur për të gjetur atë një klub të ri, përcjell ORAinfo.

Ai u bashkua me Dalian Yifang nga Atletico Madrid në shkurt 2018, por ka shtyrë disa muaj për t’u kthyer në Evropë.

Megjithëse në janar kishte propozime nga Serie A, situatat kanë ndryshuar dhe dyert u mbyllën për belgun./ORAinfo/

Komento: