Ahmeti reagon pas vendimit të Qeverisë për ujin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ahmeti reagon pas vendimit të Qeverisë për ujin

21:00 | 04 Korrik 2022

Për vendimin e fundit të Qeverisë për ujin në kafene, ka reaguar edhe Shpend Ahmenti.

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar vendimin e qeverisë që obligon bizneset për shërbim të klientëve me ujë nga rubineti, si dhe për monitorim të cilësisë së ujit të destinuar për konsum.

Ahmeti ka përdorur sarkazëm në shkrimin e tij në Twitter, duke thënë se duhet të vendoset edhe një “çmim tavan” për kafen sepse gastronomët po fitojnë shumë.

“Qeveria paska vendos që gastronomia detyrimisht duhet me shërby ujë të çeshmes çdo konsumatori që ulet në tavolinë. Edhe naj tavan të çmimit në kafe se “shumë” po fitojnë”, ka shkruar ai.

Ahmeti analogjinë me çmimin tavan e ka përdorur pas një vendimi tjetër të qeverisë që cakton marzhën e fitimit për naftëtarët.

Komento: