Ajax – Bayern Munchen, befasi në formacionet e mundshme

14:56 | 12 Dhjetor 2018

Edhe sonte na presin ndeshje interesante në Champions League.

Ajax dhe Bayern Munich do të luajnë për pozitën e parë në grupin E.

Bayerni është lider me 13 pikë, dy më pak se sa Ajax, që luan në shtëpi dhe e do kreun e grupit. Ajax pritet që të luajë me lojtarët më të mirë, ku spikasin yjet e rinj si De Light, De Jong dhe Doblerg.

Në anën tjetër në fushë pritet të jenë edhe lojtarët me përvojë si Blind, Schone dhe Ziyech.

Në anën tjetër te Bayern Munich nga minuta e parë në mbrojtje pritet të luajnë Sule dhe Boateng,pasi Mats Hummles mbetet i dëmtuar.

Në sulm pritet do të luajë Lewandowski i përkrahur nga Ribery, Muller dhe Gnarby.

Ndeshja që zhvillohen në Johan Cruyff Arena fillon në ora 21:00

Formacionet e mundshme

Ajax: Onana; Tagliafico, De Ligt, Blind, Mazraoui; Schone, De Jong, Ziyech; Neres, Dolberg, Tadic

Bayern: Neuer; Rafinha, Sule, Boateng, Alaba; Kimmich, Goretzka, Gnabry, Müller, Ribéry; Lewandowski

Komento: