Ajax ia jep lajmin e “zi” Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ajax ia jep lajmin e “zi” Juventusit

11:43 | 15 Prill 2019

Frankie de Jong është i aftë të përballet me Juventusin.

Ylli holandez u largua nga fusha në minutën e 28-të fundjavën e kaluar për shkak të një lëndimi , por ai është përfshirë në ekipin që do të udhëtojë për në Torino sot, përcjell ORAinfo.

Agjenti i tij Ali Dursun foli për të konfirmuar se ylli i ardhshëm i Barcelonës do të luajë kundër Zonjës së Vjetër nesër.

“Frankie është i aftë, ai do të shkojë në Torino dhe mendoj se ai do të luajë.. Dhimbja kurrë nuk ka qenë e fortë, shoku ishte më i madh se dëmtimi “, ka thënë agjenti.

Ajax do të mbërrijë sot në Torino dhe do të stërvitet në Stadiumin Allianz.

Kjo është ekipi që do të udhëtojë për në Itali:
Onana, Lamprou, Varela, Kristensen, Veltman, De Ligt, Sinkgraven, Mazraoui, Magallán, Blind, Tagliafico, van de Beek, Tadiç, Labyad, Schöne, Neres, Huntelaar, Dolberg, Ekkelenkamp./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!