Aksident i tmerrshëm, humbin jetën gjashtë persona

11:20 | 02 Janar 2019

Në Danimarkë ka ndodhur një aksident shumë i rëndë.

Gjashtë persona thuhet se kenë humbur jetën nga aksidenti që ndodhi në urën “Great Belt Bridge”, në aksident është i përfshirë një tren në tha policia.

Ura që lidh ishujt e Zelandës dhe Fynenit është mbyllur pas incidentit dhe njerëzit thuhet se janë evakuuar.

Asnjë shkak nuk është i njohur ende për rrëzimin, por sipas BBC thuhet një tren me mallra ka goditur një tren me pasagjerë, në rrugën për në Kopenhagë.

Policia e ishullit Fyn ka bërë thirrje që ata të cilat janë në tren të telefonojnë familjarët e tyre dhe t’i njoftojnë për gjendjen e tyre.

Komento: