Aksident mes trenit dhe veturës në Pejë, lëndohet një person – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Aksident mes trenit dhe veturës në Pejë, lëndohet një person

12:37 | 27 Mars 2021

Pejë: Aksident mes trenit dhe veturës, lëndohet një person.

Një aksident mes trenit dhe një automjeti ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Qyshk të Pejës.

Nga ky aksident një person ka mbetur i lënduar.

Rastin për KlanKosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

“Aksidenti ka ndodhur mëngjesin e sotëm, treni që qarkullonte linjën Fushë Kosovë-Pejë në fshatin Qyshk ka goditur një veturë. Me këtë rast një person ka marrë lëndime”.

“I njëjti është dërguar për trajtim në Spitalin e Pejës dhe është jashtë rrezikut për jetë”, tha Gashi.

Komento: