Aksident në Prishtinë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Aksident në Prishtinë

21:53 | 04 Nëntor 2019

Aksident zingjiror “Te plepat” në Prishtinë.

Një aksident i rrezkishëm ka ndodhur afër rrethit të ish-Gjykatës së Qarkut në Prishtinë.

Tre vetura janë aksidentuar njëra pas tjetër ku shihet se secila prej tyre ka pësuar dëme materiale.

Në këto pamje të dërguara në redaksinë tonë shihen dëmet që janë shkaktuar nga aksidenti.

Vlen të përmendet se veturat e parkuara në shiritin për qarkullim skaj rrethit, shpesh herë hyjnë direkt në rreth dhe kjo përbën shkelje të dyfishtë, pasi që bllokojnë shiritin qarkullues në njërën anë si dhe hyjnë në rreth direkt prej korsisë, e që kjo e fundit lejon vetëm lëvizjen përpara të automjetit.

Komento: