Aksidenti në Graçanicë, lëndohen 21 nxënës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Aksidenti në Graçanicë, lëndohen 21 nxënës

09:16 | 27 Dhjetor 2018

Para pak çastesh janë lënduar 21 nxënës nga aksidenti në Graçanicë.

Një makinë e policisë dhe një autobus që po transportonte nxënës janë përplasur. Nga ky aksident kanë mbetur të lënduar 21 persona.

Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

Ahmeti ka thënë se deri tani ndihmë mjekësore kanë kërkuar 21 persona, derisa ka shtuar se me rastin po merret njësiti i trafikut.

“Rreth orës 06:30 në Graqanicë ka ndodhë një aksidentr trafiku, mes një automjetyi zyrtar të Policsë dhe një furgoni (që po transportonte nxënës). Deri tani ndihmë mjekësore kanë kërkuar 21 persona. Me rastin po merret njësiti i trafikut”, ka thënë Ahmeti.

Komento: