Aksidentohet autobusi, humbin jetën shumë persona, disa të tjerë në gjendje të rëndë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Aksidentohet autobusi, humbin jetën shumë persona, disa të tjerë në gjendje të rëndë

09:33 | 29 Shtator 2019

Shumë persona mbetën pa shenja jete pas aksidentit të një autobusi.

Një autobus hyri në korsinë e kundërt në Kinë mëngjesin e së shtunës, kështu goditi një kamion dhe mbetën pa shenja jete 36 persona, sipas njoftimit zyrtar të policisë.

Sipas një hetimi që u bë, aksidenti ishtë shkaktuar nga një gomë e shfryer.

Edhe 36 të tjerë u plagosën, 9 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!