Aksioni në veri, kjo është lëvizja e presidentit Thaçi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Aksioni në veri, kjo është lëvizja e presidentit Thaçi

09:41 | 28 Maj 2019

Një aksion i madh i ROSU është zhvilluar në veri, ku janë prangosur dhjetra persona.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në orët e para të mëngjesit ka mbledhur të gjitha strukturat e sigurisë në Kosovë.

Në zyrën e Thaçit janë parë duke hyrë drejtori i AKI-së, Shpend Maxhuni, Drejtori i Policisë dhe udhëheqës të institucioneve të drejtësisë.

Gjatë ditës së sotme në veri të Kosovë janë arrestuar dhjetëra serbë të strukturave të larta të sigurisë, derisa gjatë aksionit janë plagosur të paktën dy policë të Kosovës.

Komento: