Al Khelaifi “çmendet”, ofron mega ofertë për futbollistin që e duan gjithë Evropa

17:16 | 08 Dhjetor 2018

Adrien Rabiot, mbetet emri më i komentuar i momentin, i cili një kontratë me PSG vetëm deri në fund të sezonit.

Klube të ndryshme, duke përfshirë Juventusin dhe Barcelonën, janë duke pritur për afatin e transferimit të dimrit për të nisur ofensivën finale për të provuar dhe nënshkruar francezin me një transferim të lirë verën e ardhshme përcjell ORAinfo.

Sipas L’Equipe, megjithatë, Nasser Al Khelaifi, pronari i PSG, ka marrë negociatat në dorën e tij dhe ka takuar tashmë agjentin e Rabiot për t’i bërë ata një ofertë marramendëse.

Propozimi i presidentit do të ishte 12 milionë euro për sezonin, i cili do ta vendoste Rabiot në të njëjtin nivel si Thiago Silva. Një kontratë që shumëfishon të ardhurat aktuale të lojtarit.

Çështja ende nuk është zgjidhur dhe në Francë, nuk përjashtohet që Rabiot, pavarësisht mosmarrëveshjeve me trajnerin Thomas Tuchel, mund të përfundojë rinovimin e kontratës së tij në kryeqytet./ORAinfo/

Komento: