Al Trade Center sjell risi të madhe arkitektonike, ndërton banesa që lidhen me ura të brendshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Al Trade Center sjell risi të madhe arkitektonike, ndërton banesa që lidhen me ura të brendshme

11:29 | 01 Korrik 2019

Linda Premium Residence po jetësohet në një prej zonave më atraktive të kryeqytetit siç është “Prishtina e Re”.

Al Trade Center është realizues i kompleksit Linda Premium Residence, në të cilën jeta është edhe më e mirë se në perëndim.

Në këtë kompleks Al Trade Center ka sjell risi që rrallë shihen në ndonjë banesë tjetër.

Fillimisht kujtojmë që Al Trade Center doli me risinë e parë që rrallë shihet në ndonjë banesë e kompleks tjetër – gjelbërim dhe terracat e mëdha.

Kjo ishte një risi që u mirëprit nga të gjithë ata që duan banesë me terracë dhe jo vetëm banesë me ballkon që ka hapësirë minimale shfrytëzuese.

Megjithatë, nuk është vetëm terraca risia arkitekturore.

Urat lidhëse mes banesave me banim të brendshëm – janë të pa para, të cilat po bëhen realitet në Prishtinë, në kompleksin Linda Premium Residence

Këto ura mes banesave do të jetë të banueshme, ndërkaq ato i bëjnë objektet e kompleksit të duken në formë të përkryer, jo vetëm nga aspekti estetik, por edhe inxhinierik.

Urat mes banesave e bëjnë banimin të veçantë, ato kanë edhe terrasa me gjelbërim mbi të cilat janë pjesë e hyrjes së një llamelle. Janë të pa para ndonjëherë në vendin tonë, andaj një e ardhme me një arkitekturë të tillë u takon njerëzve më vizion dhe që duan zgjidhje për gjenerata të tëra.

Veçanti e kompleksit banesor Linda Premium janë pikërisht këto urat lidhëse, të cilat përpos aspektit funksional ku janë të organizuara hapësirat për banim, aty gjenden edhe terracat dhe kulmet e gjelbërta.

Po ashtu edhe lokacioni ku po ndërtohet ky kompleks është fantastik, lidhet me Rrugën B dhe me qendrën e qytetit, kurse gjendet buzë rrugës A. Gjendet fare pranë qendrës së madhe tregtare, Albi Mall dhe Veternikut, prej ku keni qasje të shpejtë edhe në autostradë.

Pra, ju do të investoni në një lokacion përfekt me qasje në të gjitha pjesët e Prishtinës, pa kolona dhe me shumë rrugë alternative.

Linda Premium Residence ju bën me banesë në dy format, në pagesë të menjëhershme apo edhe me pagesë afatgjate me këste falë bashkëpunimit me bankën NLB.

Investoni mençur – kontaktoni për më shumë detaje Linda Premium Residence:

0800 77 770(pa pagesë), +383(0)44 976 777, +383(0)49 777 127, +383(0)49 318 676.
Indo altradecenter com

altradecenter com

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!