Alberto mund të bëhet lojtar i Milanit

13:38 | 18 Shtator 2023

Luis Albero drejt Milanit, kjo është strategjia që po përdorin kuqezinjtë.

Luis Alberto po stërvitet në Auronzo di Cadore me Lazion, por ai është një objektiv i Milanit në tregun e transferimeve.

Spanjolli duket se po shkëputet me Biancocelesti, pasi nuk arriti të marrë pjesë në ekzaminimet mjekësore së pari dhe më pas në grumbullim.

Edhe pse palët janë afruar, e ardhmja e Luis Albertos duket larg Romës.

Në orët e fundit, azhornimet e rëndësishme mbërrijnë nga Spanja.

Në veçanti, është prestigjozja ‘AS’ që siguron thashetheme të bujshme.

Numri 10 i Lazio do të kishte kërkuar shitjen dhe do të donte vetëm Milanin. Për gazetën e mirënjohur Iberike, madje do të bëhej gati një transferim.

Kujtojmë që Milani po kërkon një playmaker. Lotito kërkon 45-50 milion për Luis Alberto, por shifra mund të ulet falë përfshirjes së një homologu të mirëpritur nga Lazio dhe Maurizio Sarri.

Në këtë kuptim, emrat më të nxehtë duket se janë ata të Alessio Romagnoli, Alexis Saelemaekers dhe Rafael Leao.

Marrëdhëniet midis Lazio dhe Luis Alberto janë konsumuar për një kohë të gjatë.

Komento: