Allegri po kthehet te Milan? Ky është lajmi i fundit nga Italia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Allegri po kthehet te Milan? Ky është lajmi i fundit nga Italia

18:29 | 25 Maj 2019

Ivan Gazidis, shefi ekzekutiv i MIlanit, njoftohet se ka kontaktuar Max Allegri për të parë nëse trajneri i Juventusit do të donte një tjetër të shkonte në San Siro.

Sipas Tuttomercatoweb, Gazidis iu drejtua Allegrit gjatë ditëve të fundit për të pyetur për disponueshmërinë e tij, përcjell ORAinfo.

Do të ishte një kthim për Allegrin, i cili tashmë ishte në krye nga viti 2010 deri në janar 2014, kur u shkarkua nga Presidenti Silvio Berluskoni.

Ai shkoi në Juventus dhe fitoi pesë tituj të njëpasnjëshëm Serie A në Torino, por u tha se nuk do të jetë në stol vitin e ardhshëm.

Opsionet janë ngushtuar për Allegri, pasi ai kishte qenë i lidhur me Tottenham Hotspur, Paris Saint-Germain dhe Bayern Munich, por të tre klubet kanë konfirmuar taktikat e tyre të tanishme.

Roma është një tjetër alternativë e Serie A./ORAinfo/

Komento: