Allegri takim vendimtar me Juventusin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Allegri takim vendimtar me Juventusin

11:51 | 18 Prill 2019

Presidenti i Juventus, Andrea Agnelli, thuhet se do të mbajë një takim ‘vendimtar’ me Max Allegri në javët e ardhshme.

Allegri dhe Agnelli konfirmuan se do të vazhdojnë të punojnë së bashku pas daljes së Ligës së Kampionëve në Ajax të martën, por u njoftua të mërkurën se klubi kishte mbajtur bisedime paraprake me Antonio Contre për një kthim.

Sipas Gazzetta dello Sport, takimi do të mbahet sapo Bianconerët të sigurojnë matematikisht Scudetton, përcjell ORAinfo.

Gazeta shpjegon se kur të dyja palët do të mësojnë nëse ata ndajnë vizionin e njëjtë në lidhje me tregun e transferimit.

Trajneri mund të zgjasë edhe kontratën e tij në vitin 2021 ose 2022 në qoftë se ai dëshiron që një skuadër të shkundet, përndryshe La Gazzetta nuk përjashton që çifti të shkojë në mënyra të ndara. /ORAinfo/

Komento: