Allgeri shokon tifozët, ka një lajm për Ronaldon

19:21 | 14 Dhjetor 2018

Përpara takimit të së nesërmes me Torinoin, Max Allegri i Juventusit foli me mediat në konferencën për shtyp në stadiumin Allianz.

Ai ka treguar se Ronaldo do të mungojë në një ndeshje përcjell ORAinfo.

Në derbin: “Është e rëndësishme, luajm kundër një skuadre që po bën punën shumë mirë. Do të jetë e vështirë, ne duhet të gjejmë energjinë e duhur.

Për lëndimet: “Cancelo ka një problem në gjunjë, sonte ose nesër do të operohet, ai do të jetë në dispozicion pas pushimit përsëri. Can mund të kthehet, Khedira kthehet javën e ardhshme dhe Spinazzola po bën punën mirë “.

“Ronaldon” ?: “Ai do të luajë nesër, por do të humbasë një nga ndeshjet kundër Romës, Atalantës ose Sampdorias”, ka thënë Allegri./ORAinfo/

Komento: