Ambasada e Zvicrës me urim special për Bajram

07:48 | 04 Qershor 2019

Myslimanët në gjithë botën po e festojnë Fitër Bajramin.

Me rastin e Festës së Fitër Bajramit, edhe Ambasada Zvicerane në Kosovë ka uruar besimtarët myslimanë.

Përmes një postimi të shkurtër në faqen e tyre në Facebook, kanë shprehur urimin për këtë festë.

“Urime Fitër Bajramin të gjithë atyre që e festojnë, në Kosovë dhe në gjithë botën”, thuhet në urimin e tyre.

Komento: