Ambasadori amerikan shijon bukuritë e Prizrenit

14:13 | 19 Dhjetor 2018

Ditë më parë, ambasadori i SHBA- kishte paralajmëruar se do të shkonte në qytetin turistik të Prizrenti.

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka bërë të ditur se të martën ka vizituar qytetin e Prizrenit.

“Dje në Prizrenin me borë, e mrekullueshme për të parë më shumë nga Kosova dhe për të për vullnetarët e Korpusit të Paqes atje. Vullnetarët janë shumë të rëndësishëm për Kosovën dhe SHBA-të”, ka shkruar ndër të tjerash ambasadori amerikan në Twitter.

Kosnett erdhi në detyrë si pasardhës i Greg Delawie.

Komento: