Ambasadori amerikan thotë se SHBA do të angazhohet për gjetjen e personave të pagjetur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ambasadori amerikan thotë se SHBA do të angazhohet për gjetjen e personave të pagjetur

13:38 | 14 Gusht 2019

Çështja e personave të zhdukur mbetet ende temë e pazgjidhur.

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka vizituar sot kompleksin memorial në Krushë.

Nga aty ai ka thënë se SHBA-të do të angazhohen për zgjidhjen e fatit të personave të pagjetur, transmeton lajmi.net.

“E di që keni marrë shumë premtime andaj nuk dua ta bëjë një të tillë, por Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të angazhohen që në bashkëpunim me Serbinë ta zgjidhin çështjen e personave zhdukur gjatë luftës”, ka thënë Kosnett.

Kosnett. më pas në njërën nga kafiteritë e fshatit amerikani dëgjoi historitë e banorëve të Krushës të përjetuara gjatë luftës së fundit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!