Ambrosini “qon në këmbë” rossonerët me këtë deklaratë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ambrosini “qon në këmbë” rossonerët me këtë deklaratë

13:58 | 06 Shkurt 2019

Ish-kapiteni i Milanit, Massimo Ambrosini foli në një intervistë të gjatë me Gazzetta dello Sport në lidhje me garën e Ligës së Kampionëve, si dhe shanset e ish-klubit të tij në këtë garë dhe zhvillimi gjatë muajve që ka bërë ekipi i Gattusos përcjell ORAinfo.

“Shumë ekipe janë në garë për Ligën e Kampionëve, sfida është e mrekullueshme, një sezon me të vërtetë bindëse.

“ Pas humbjes së Interit kundër Bolonjës, ata tani janë gjithashtu të përfshirë plotësisht në këtë garë, ata rrezikojnë të kapen nga Milan dhe ekipet e tjera, por Interi duket strukturalisht i fortë, me një trajner me përvojë dhe mund të reagojnë “, tha ai.

“Gattuso?? Me të vërtetë e pëlqen atë, ai është duke bërë një punë të jashtëzakonshme, nuk e kuptoj se çfarë mund të kërkohet më shumë, ndërgjegjësimi dhe mbi të gjitha ai i ka dhënë ekipit një shpirt, duhet të vlerësojmë veprimet e trajnerit në raport për pritjet e klubit dhe ai i respekton plotësisht”, ka thënë legjenda e Milanit./ORAinfo/

Komento: