Amerika të përfshihet në dialog, ja ҫfarë thotë Daҫiq – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Amerika të përfshihet në dialog, ja ҫfarë thotë Daҫiq

16:28 | 24 Dhjetor 2018

Daҫiq ka folur rreth dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe përfshirjes së Amerikës në të.

Shefi i diplomacisë serbe, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kërkojnë të hyjnë në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit dhe se nuk ka iniciativa formale për të ndryshuar formatin e dialogut.

“Nuk e kam fjalën për deklaratat e përditshme për zgjerimin e formateve që vijnë nga pala e Prishtinës.

Kjo është shprehja e pakënaqësisë që kanë me Federica Mogherinin. Nga ana tjetër, SHBA-të nuk kërkojnë të hyjnë në dialog.

Ndryshimi i formatit në këtë moment nuk është temë që po diskutohet, “tha ai

Komento: