Ancelotti ka dy fjalë për derbin në derbin mes Atleticos dhe Real Madridit

20:01 | 23 Shtator 2023

Ancelotti tregon se çfarë pret në derbin mes Atleticos dhe Real Madridit.

Nuk ka dyshim se ndeshja e madhe në javën e gjashtë të sezonit 2023-24 të La Ligës është derbi i Madridit.

Real Madridi bën udhëtimin e shkurtër nëpër qytet drejt Civitas Metropolitano të dielën në mbrëmje, ku do të përballet me rivalin lokal – Atletico Madrid.

Ndeshja është gjithmonë tërheqëse kur takohen dy skuadrat dhe e diela nuk do të jetë ndryshe. Real Madrid shkon në ndeshje me një rekord 100 për qind të fitoreve, pasi i ka fituar të gjashtë ndeshjet e tyre deri më tani këtë sezon. Megjithatë, Atletico ka fituar secilën nga 10 ndeshjet e fundit në shtëpi.

Një njeri që po e shijon ndeshjen është Carlo Ancelotti. Duke folur në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes, italiani pret që ndeshja të jetë e bukur mes dy skuadrave fantastike, raporton AS.

“Derbi i Madridit është gjithmonë një lojë e veçantë. Ka shumë cilësi mes dy rivalëve. Do të jetë një ndeshje shumë e bukur për t’u parë”, ka thënë ai.

Jo shumë nuk pajtohen me ndjenjat e Ancelottit dhe Real Madridi do të shpresojë që ata të mund të dalin në krye kundër rivalëve të tyre vendas, gjë që do të zgjaste fillimin e tyre të shkëlqyer të sezonit.

Komento: