Ancelotti në Milan ? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ancelotti në Milan ?

10:10 | 24 Dhjetor 2018

Carlo Ancelotti zbulon se ishte afër kthimit dy herë në Milan, duke përfshirë sezonin e kaluar pasi u largua nga Bayern Munich përcjell ORAinfo.

Trajneri i Napolit e fitoi Ligën e Kampionëve dy herë me Rossonerët, si dhe Scudetton, dhe është lidhur vazhdimisht me një kthim në San Siro.

“Dy herë”, u përgjigj Ancelotti, kur u pyet nga Corriere della Sera nëse ai ishte në të vërtetë afër kthimit në San Siro.

“Kur u largova nga Real Madrid [Adriano] Galliani erdhi dhe më pyeti, por më duhej të shërohesha nga një problem i mbrapshtë.

“Pastaj një tjetër kohë me [Marco] Fassone kishte gjysmën e një qasjeje pasi u largova nga Bayerni”.

Carlo është i njohur për sjelljen e tij të qetë, por është pyetur se çfarë e bën atë të zemëruar me një lojtar.

“Ata që nuk luajnë dhe pastaj stërviten keq, më bëjnë të humbas kokën. Unë e kuptoj nëse janë të zemëruar, por jo nëse ata stërviten keq. Është egoizëm, sepse dëmton tërë ekipin”, ka treguar isha-trajneri i Milanit./ORAinfo/

Komento: