Ancelotti nuk përmbahet, po e transferon yllin e Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ancelotti nuk përmbahet, po e transferon yllin e Milanit

12:48 | 26 Janar 2021

Ancelotti transferon yllin e Milanit.

Carlo Ancelotti ka rikthyer vëmendjen e tij kah ish skuadra e tij e Milanit pasi është duke shqyrtuar mundësinë për transferimin e Rafael Leaos, i cili ka një kontratë me Rossonerët që skadon në vitin 2025.

Sipas raportimeve të tabloideve britanike, Everton është duke punuar për të siguruar shërbimet e sulmuesit portugez.

Kontaktet me agjentin e tij Jorge Mendes kanë filluar dhe Leao është një dëshirë e madhe e trajnerit Carlo Ancelotti.

Me një kontratë që do edhe 4 vite të skadojë Everton po bën gati një ofertë huazimi me afat 6 mujor dhe pastaj gjatë kësaj vere të arrijë blerjen e tij për një shifër prej rreth 25 milionë eurosh.

Komento: