Ancelotti po e humb yllin e madh, lajm shokues

18:41 | 26 Shkurt 2019

E ardhmja e Dries Mertens me Napolin është e pasigurtë.
Mertens aktualisht ka një kontratë që përfundon në vitin 2020 me klubin napolitan.

Propozimet thuhet se erdhën verën e kaluar dhe gjatë muajit janar për të marrë Mertens, si ish-bashkëlojtarin e tij të Napolit Marek Hamsik, në Super League kineze. Megjithatë, Mertens mbeti në Napoli për tani.

Megjithatë, në verë, ose para asaj kohe, Mertens mund të merrte një vendim për të ardhmen e tij përcjell ORAinfo.

Mertens aktualisht fiton rreth 4 milionë euro në vit, por nëse ai do të shkojë në Kinë, belgët mund ta shohin veten duke nënshkruar një kontratë shumëvjeçare me vlerë 10-11 milion euro për sezonin, duke fituar më shumë se dy herë e gjysmë më shumë se ai që aktualisht është duke fituar në Itali.

Tani për tani, Mertens qëndron me Napoli por, në të ardhmen, Mertens mund të bashkohet me Hamsikun në Kinë./ORAinfo/

Komento: