Ancelotti zbulon dy ofertat e Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ancelotti zbulon dy ofertat e Milanit

21:36 | 24 Dhjetor 2018

Carlo Ancelotti zbulon se ishte afër kthimit dy herë në Milan, duke përfshirë edhe sezoni i kaluar pasi u largua nga Bayern Munich.

Trajneri i Napolit e fitoi Ligën e Kampionëve dy herë me Rossonerët, si dhe Scudetton, dhe është lidhur vazhdimisht me një kthim.

“Dy herë”, u përgjigj Ancelotti, kur u pyet nga Corriere della Sera nëse ai ishte në të vërtetë afër kthimit në San Siro, përcjell ORAinfo.

“Kur u largova nga Real Madridi Galliani erdhi në gjueti, por më duhej të shërohesha nga një problem i mbrapshtë. Pastaj një tjetër kohë me Fassone kishte gjysmën e një qasjeje pasi u largova nga Bayerni”, tha ai.

Carletto është i njohur për sjelljen e tij të qetë, por është pyetur se çfarë e bën atë të zemëruar me një lojtar.

“Ata që nuk luajnë dhe pastaj stërviten keq, më bëjnë të humbas kokën, unë e kuptoj nëse janë të zemëruar, por jo nëse e mësojnë keq është egoizëm, sepse dëmton tërë ekipin”, tha Ancelotti. /ORAinfo/

Komento: