Andre Silva tregon nëse do të kthehet në Milano – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Andre Silva tregon nëse do të kthehet në Milano

13:27 | 14 Shkurt 2020

E ardhmja e Andre Silva vazhdon të spekulohet.

Aventura dy-vjeçare filloi mirë për sulmuesin në Eintracht Frankfurt, me tre gola në katër shfaqjet e tij të para në Bundesliga. Pastaj, një dëmtim e ktheu atë.

Sidoqoftë portugezi është rikthyer duke buzëqeshur javët e fundit, me dy gola në dy ndeshjet e tij të fundit.

Duke folur ekskluzivisht me Calciomercato, ai foli për përvojat e tij në Gjermani dhe Itali, përcjell ORAinfo.

“Tani po shkon shumë mirë, si për mua ashtu dhe mbi të gjitha për ekipin. Unë gjithmonë mendoja se do të ishte mirë, puna e vështirë paguhet. Ne duhet të vazhdojmë kështu, nuk mund të lejojmë të heqim dorë tani”.

Ai flet për aventurën e tij në Gjermani.

“Ajo që më pëlqen më shumë është fakti që është një aventurë e re. Aventurat sjellin lajme, edhe nëse nuk janë gjithmonë të lehta, por ato ju ndihmojnë të rriteni. E vetmja siguri për mua është futbolli, unë jam i lumtur atje ku luaj”, tha ai.

Silvamë tej ka folur edhe për përvojën e tij në Milan.

“Ishte një përvojë edukative, si për rolin tim si lojtar, ashtu edhe për vetëdijen”.

Ai është pyetur s çfarë nuk i funksionoi te Milani.

“Periudha në Milano ishte relativisht e kufizuar dhe e pandërprerë. Vetëbesimi im do të kishte qenë më i madh nëse do të kisha luajtur më vazhdimisht”.

Silva ëhstë pyetur edhe nëse dëshiron të kthehet në Milano.

“Qëllimi im është që të rritem si lojtar dhe si person. Dua të jem aq i fortë sa asnjë kundërshtar nuk mund të më ndalojë. Përqendrohem plotësisht në të tashmen, tani e shijoj kohën time me qetësi. Unë kam akoma një simpati të madhe për Milanin , por si dhe ku do të shkojnë gjërat në të ardhmen nuk varet vetëm nga unë”, ka thënë lojtari. /ORAinfo/

Komento: