Anglia mposht Ukrainën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Anglia mposht Ukrainën

20:24 | 26 Mars 2023

Anglia fiton pastër ndaj Ukrainës.

Anglia ka regjistruar fitoren e dytë radhazi në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Pas fitores ndaj Italisë para tre ditësh, të përzgjedhurit e Gareth Southgate sonte mposhtën Ukrainën.

Ndeshja e zhvilluar në “Wembley” përfundoi me rezultatin 2:0. Të dy golat u shënuan në pjesën e parë.

Harry Kane shënoi fillimisht në minutën e 37-të, kurse Bukay Saka në minutën e 40-të.

Anglia prin në Grupin C me gjashtë pikë, kurse Ukraina ndodhet në pozitën e fundit (5) dhe pa pikë. Ukrainasit kanë zhvilluar vetëm një ndeshje kualifikuese.

“Tre Luanët” ndeshjen e radhës e luajnë në udhëtim kundër Maltës, kurse Ukraina i shkon Maqedonisë së Veriut.

Ndeshjet e ardhshme kualifikuese për “Euro 2024” do të zhvillohen në muajin qershor.

Komento: