Arbër Zeneli shpallet lojtari më i mirë i muajit

12:28 | 07 Maj 2019

Ylli i Kombëtares së Kosovës po shkëlqen në Francë.

Arbër Zeneli e ka nisur karrierën mjaft mirë te skuadra franceze Reims, në të cilën u transferua në Janar nga Heerenveni.

Në përgjithësi, Zeneli ka shënuar dy gola dhe ka dhuruar katër asistime për t’u shpallur lojtari më i mirë i muajit mars te Reims.

Skuadra franceze të martën ia dorëzuar trofeun Zenelit.

Reims aktualisht renditet në vendin e 9-të në Ligue 1 me 49 pikë.

Komento: