Ardhjes së Ramseyit ia sheh sherrin ky futbollist i Juventusit

15:49 | 14 Janar 2019

Edhe një largim nga Juventusi.

Mesfushori i Juventusit, Sami Khedira mund të largohet nga klubi në fund të sezonit, nëse lëvizja e propozuar nga Arsenal nga Aaron Ramsey shkon siç pritej përcjell ORAinfo.

Sipas Calcio Mercato, gjermani ka rënë në favor në ekipi të Allianz në muajt e fundit dhe ardhja e Ramsey do ta detyrojë atë edhe më tej poshtë renditjes në klub.

Kontrata aktuale e Khedira do të përfundojë në vitin 2021, por Juventusi mund të jetë i gatshëm të dëgjojë ofertat gjatë verës./ORAinfo/

Komento: