Argjentina shpalosë ekipin për Copa America, lë jashtë yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Argjentina shpalosë ekipin për Copa America, lë jashtë yllin e madh

09:27 | 22 Maj 2019

Paulo Dybala dhe Sergio Aguero janë përfshirë në skuadrën e Argjentinës për Copa America, por Mauro Icardi nuk është përfshirë pas disa muajve të vështirë në Inter.

Icardi nuk ka arritur të bëjë përshtypje këtë vit në nivel klubi, me një kombinim të çështjeve kontraktuale dhe lëndimeve duke e parë atë të mos përfshihet as në ekipin kombëtar, përcjell ORAinfo.

Ai shënoi vetëm për herë të dytë në 2019 gjatë disfatës së Interit 4-1 në Napoli të dielën, por të dyja këto qëllime kanë ardhur nga penalltia dhe ai bëri shumë pak për të kapur syrin në përgjithësi.

Ylli i Manchester City Aguero është në skuadër, megjithatë, duke u kthyer në përzgjedhjen për herë të parë që nga fushata zhgënjyese e Kupës së Botës në Argjentinë, kur ai shënoi dy gola në katër ndeshje.

Dybala gjithashtu është i përfshirë, pavarësisht një fushate të dobët me Juventusin, në të cilën ai dukej se vuante nga ardhja e Cristiano Ronaldos./ORAinfo/

Komento: