“Armata e kuqezi po kthehet”, ky është lojtari që nuk ndalet kurrë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Armata e kuqezi po kthehet”, ky është lojtari që nuk ndalet kurrë

13:53 | 11 Shkurt 2019

Milan tani është një ekip i vërtetë.

Ekipi po korrë suksese në krahasim me pasiguritë e një muaji më parë. Krzysztof Piatek dhe Lucas Paquetá kanë ringjallur MIlanin duke i dhënë një siguri të madhe përcjell ORAinfo.

Për cilësinë dhe vendosmërinë e tyre shtohet Gianluigi Donnarumma i patejkalueshëm, por edhe Frank Kessié i cili është i palodhur.

Gjithkush jep më të mirën, kushdo që qëndron në drejtimin e duhur. Është kryevepra e vogël e Gennaro Gattuso, por vetë trajneri është autor i një kthese të bujshme.

Ekipi i tij me të vërtetë është bërë i pjekur dhe potencialisht i plotë./ORAinfo/

Komento: