Armend Muja prezanton projektbuxhetin për vitin 2023: Më i larti në historinë e Kosovës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Armend Muja prezanton projektbuxhetin për vitin 2023: Më i larti në historinë e Kosovës

12:05 | 17 Nëntor 2022

Muja prezanton projektbuxhetin për vitin 2023: Më i larti në historinë e Kosovës.

Armend Muja, kryetar i Komisioni për Buxhet e ka paraqitur para deputetëve projektbuxhetin për vitin 2023.

Ai ka theksuar se vlera totale e buxhetit do të jetë 3.2 miliardë euro, njofton KlanKosova.tv

“Është buxheti më i lartë në historinë e Kosovës”, ka shtuar ai.

“Shpenzimet e propozuara janë një miliard më të larta sesa e qeverive të viteve 2019-2020 dhe ndoshta edhe 2021”.

Muja ka treguar se të hyrat më të mëdha do të jenë nga Totali mbi Vlerën e Shtuar ku ka theksuar se do të ketë dyfishim të tyre.

Deputeti i Vetëvendosjes ka treguar gjithashtu se shpenzimet për paga janë rritur në 746 milionë nga 671.

Komento: