Arrestohen dy persona, kjo ëshë arsyeja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arrestohen dy persona, kjo ëshë arsyeja

19:26 | 14 Shkurt 2019

Policia e Kosovës ka arreston dy persona të dyshuar për përfshirje në veprimtari penale

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik, Njësia e Mitrovicës-Veri, pas një pune paraprake hetimore, më 14.02.2019, ka zbatuar një urdhër-kontrolli të lëshuar nga Gjykata Themelore-Mitrovicë, e cila ka rezultuar me arrestimin e dy personave të dyshuar: S.H. viti i lindjes 1968, m, k, sh dhe B.H. viti i lindjes 1971 m, k, sh, njofton kumtesa, përcjell ORAinfo.

Kontrolli policor është realizuar në dy shtëpi banimi dhe lokale përcjellëse të të dyshuarve me ç’rast në cilësi të provave materiale janë konfiskuar armë dhe municion të kalibrit të ndryshëm:

katër pistoleta,

një elektroshok,

dyqind e tetëmbëdhjetë (218) copë fishekë,

këllëf i lëkurës për mbajtje te pistoletës,

një anti-plumb ushtarak,

dy telefona celular etj.

Me urdhër të prokurorit kompetent, i dyshuari B.H. është ndaluar në mbajtje për 48 orë, kurse i dyshuari S.H. është liruar në procedurë të rregullt. /ORAinfo/

Video e aksionit:

Komento: