Arrihet marrëveshja e madhe mes Milanit dhe super-lojtarit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arrihet marrëveshja e madhe mes Milanit dhe super-lojtarit

18:47 | 30 Janar 2019

Duket se skuadra e Milanit është afër nënshkrimit të një marrëveshje të madhe.

Mësohet se skuadra italiane ka bërë një përpjekje përfundimtare për të nënshkruar Yannick Carrasco, pasi Dalian Yifang tani janë të hapur për një marrëveshje.

Sipas Sky Sport Italia dhe Sportitalia, Dalian Yifang vendosi të ulë kërkesat e tyre për Yannick Carrasco, duke i mundësuar Milanit që ta marrë atë në gjashtë muaj si huazim.

Negociatat kanë vazhduar me Arsenalin, por nuk duket se kanë arritur një përfundim pozitiv.

Inter janë gjithashtu në bisedime për Carrascon, por Antonio Candreva nuk është i etur për të bërë këtë lëvizje në drejtimin tjetër.

Nëse Dalian Yifang mund të bjerë dakord për një huazim gjashtëmujor, pa një mundësi për të blerë, atëherë Milani mund ta kompletojë transferimin e belgut nesër (e enjte).

Komento: