Arrihet marrëveshja, Inter nënshkruan me sulmuesin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arrihet marrëveshja, Inter nënshkruan me sulmuesin e madh

19:13 | 28 Maj 2019

Inter, njoftohet se ka rënë dakord për një kontratë pesëvjeçare me Romelu Lukaku me vlerë 7.5 milionë euro në vit plus shpërblime.

Sipas La Gazzetta dello Sport, sulmuesi ka rëndë në pajtim të i bashkohet ekipit italian përcjell ORAinfo.

Ylli i Belgjikës tashmë ishte një objektiv kryesor për Antonio Conte në Chelsea vitin e kaluar dhe ishte një nga kërkesat e para të bëra kur u krijua ideja e zëvendësimit të Luciano Spalletti.

Sport Mediaset pretendon se Conte është tashmë në Milano sot.

Futja e Lukaku në skuadrën e Interit në mënyrë të pashmangshme çon në largimin e Mauro Icardi dhe Manchester United janë midis kandidatëve për të nënshkruar Argjentinasin./ORAinfo/

Komento: