Arrihet marrëveshja, ky është ekipi i ri i Dembeles

16:31 | 08 Janar 2019

Tottenham ka pranuar një ofertë prej 9 milionë funte nga Pekini Sinobo Guoan për Mousa Dembele, raporton Sky Sports përcjell ORAinfo.

Mesfushori belg është aktualisht i lënë anash me një dëmtim në kyçin e këmbës, por ka bërë 13 paraqitje për Spurs në të gjitha garat përpara se të vuajë me lëndimin.

31-vjeçari do të bashkohet me Brazilianin, Renato Augusto dhe ish sulmuesin e Villareal, Cedric Bakambu në klubin e tij të ri. Kujtojmë se për shërbimet e tij ishte i interesuar edhe ekipi i Interit./ORAinfo/

Komento: