Arrihet marrëveshja, ky është trajneri i ri i Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arrihet marrëveshja, ky është trajneri i ri i Milanit

09:05 | 24 Dhjetor 2018

Sipas raporteve në Itali, Arsene Wenger ka gjasa që 70% të bashkohet me Milanin, por ka ende detaje për t’u pajtuar përpara një vendimi përfundimtar përcjell ORAinfo.

Ish shefi ekzekutiv i Arsenalit Ivan Gazidis i ka folur tashmë 69-vjeçarit dhe ata kanë arritur një marrëveshje në parim.

Megjithatë, ata ende kanë nevojë për të zgjidhur kohëzgjatjen e kontratës së tij dhe buxhetin për transferimet e janarit. Wenger thuhet se është veçanërisht i interesuar të sjellë mesfushorin e Arsenalit, Cesc Fabregas në San Siro.

Nëse Wenger bashkohet me Milanin apo jo, TMW pret një ndryshim në menaxher në klub, me Roberto Donadonin opsionin tjetër siç është.

Gazidis ka qenë në kontakt të drejtpërdrejtë me Wenger mbi punën. Sipas tyre, Gazidis ka kontaktuar me ish-punonjësin e tij ditën pas eliminimit të Milanit nga Europa League, për të parë nëse ai kishte ndonjë interes në këtë detyrë. Humbja e mëposhtme ndaj Fiorentinës vetëm ‘përshpejton’ procedurat./ORAinfo/

Komento: