Arrihet marrëveshja! Milan nënshkruar me super-yllin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arrihet marrëveshja! Milan nënshkruar me super-yllin

22:54 | 05 Shkurt 2019

Milan njoftohet se ka rënë dakord për një marrëveshje për të nënshkruar lojtarin e Nices, Allan Saint-Maximin për 20 milionë euro plus bonuse përcjell ORAinfo.

Sipas Sport Mediaset, Nice ‘vlerësoi’ ndjekjen respektive të Milanit të Saint-Maximin në javën e fundit të dritares së transferimit të janarit dhe ka pranuar një ofertë.

Saint-Maximin gjithashtu do të kishte rënë dakord për një kontratë pesëvjeçare me Rossonerët, por transmetuesi thekson se marrëveshja ka të ngjarë të varet nga kualifikimi i Ligës së Kampionëve.

Saint-Maximin ka shënuar gjashtë gola dhe ka ndihmuar tre në 23 paraqitje për Nice këtë sezon./ORAinfo/

Komento: