Arrin në 100 numri i personave të helmuar në Bulqizë, zbulohet arsyeja

10:35 | 06 Maj 2019

Ka arritur në 100 numri i personave të helmuar në Bulqizë.

Në Bulqizë të Shqipërisë ka shkuar në 100 numri i të prekurve nga helmimi që dyshohet të jetë shkaktuar nga uji i pijshëm.

Sipas drejtorit të spitalit, Haziz Jella i cili ishte dhe mjek roje mbrëmë tha se fluksi ka vijuar deri në orën 1 të natës.

Pas kësaj ore dhe deri tani në këto momente nuk ka.

Ndërkohë sot pritet të dalin edhe analizat e ujit të pishëm.

Komento: