Arrin në Bruksel Ekipi Negociator, nesër takohen me përfaqësuesit serbë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arrin në Bruksel Ekipi Negociator, nesër takohen me përfaqësuesit serbë

18:19 | 07 Janar 2019

Ekipi Negociator i kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti ka arritur në Bruksel për të nisur një etapë të re të dialogut me Serbinë.

Takimi mes përfaqësuesve të Kosovës dhe atyre të Serbisë të ndërmjetësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Frederica Mogherini do të nisë nesër nga ora 10:00, njofton Klan Kosova.

Në këtë fazë të fundit të dialogut nesër do të caktohen temat që do të diskutohen mes dy palëve. Pritet që temat e përcaktuara të jenë çështja e të pagjeturëve, kërkim-falja e mundshme e të tjera.

Dialogu gati ka mbërritur në vitin e tetë por ende nuk ka zgjidhje përfundimtare mes dy shteteve.

Komento: