Arriti një fitore të madhe, Gattuso i “falet” këtij futbollisti – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arriti një fitore të madhe, Gattuso i “falet” këtij futbollisti

09:43 | 20 Maj 2019

Gennaro Gattuso, pranon se Milani duhet të falënderojë Gianluigi Donnarumma që largoi nga problemet në fitoren 2-0 ndaj Frosinone.

Rossonerët ishin gati të pësonin në pjesën e parë në San Siro, por Donnarumma shpëtoi një penallti përpara golave të shënuar nga Krzysztof Piatek dhe Suso, përcjell ORAinfo.

“Ishte një lojë e vështirë, e dinim se do të ishte dhe se Frosinone do të vinte këtu me qëndrimin e duhur. Ne patëm një frikë, falënderojmë Gianluigi Donnarumma që na largoi nga telashet dhe mund të shikojmë në ndeshjen tjetër “, tha trajneri për Sky Sport Italia./ORAinfo/

Komento: