Arsenal – Burnely, befasi në formacionet zyrtare

12:39 | 22 Dhjetor 2018

Arsenal dhe Burnely do të takohen sot në kuadër të xhiros së 17-të të Premierligës.

Arsenali e pret në shtëpi sot Burnelyn në kuadër të xhiros së 18-të në Premierligë duke filluar prej orës 13:30 në “Emirates Stadium”.

Skuadra e Unai Emery do të tentojë që t’i kthehet fitores pasi në javën e kaluar pësoi humbje 3-2 nga Southamptoni në Premierligë pas 14 javëve.

Në kate ndeshjet e fundit mes dy skuadrave, Arsenali i ka fituar të katër ndeshjet.

Arsenali aktualisht është në pozitën e pestë me 34 pikë, kurse Burnley në vendin e 18-të me 12 pikë.

Arsenal:

Burnely:

Komento: