Arsenal – Huddersfield, publikohen formacionet, ky është fati i Xhakës dhe Mustafit

15:48 | 08 Dhjetor 2018

Arsenali do të jetë nikoqir i Huddersfieldit në javën e 16-të në Ligën Premier.

Topçinjtë janë duke kaluar nëpër një moment të mirë dhe synojnë të vazhdojnë me fitore në kampionat.

Skuadra e Unai Emery llogaritet favorit në letër për t’i marrë tri pikët, ndërsa mysafirët kanë udhëtuar drejt Londrës për befasi.

Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi do të jenë titullar te Arsenali, ndërsa Florent Hadergjonaj në bankën rezervë te kHuddersfield.

Formacionet zyrtare:

Arsenal: Leno, Bellerin, Lichtsteiner, Mustafi, Sokratis, Kolasinac, Guendouzi, Torreira, Xhaka, Aubameyang, Lacazette.

Huddersfield: Lossl, Smith, Kongolo, Hogg, Mooy, Lowe, Williams, Depoitre, Pritchard, Zanka, Schundler.

Komento: