Arsenal – Tottenham, befasi në formacionet zyrtare

19:56 | 19 Dhjetor 2018

Dy ekipet e mëdha angleze Arsenal – Tottenham do të takohen sonte në çerekfinale në EFL CUP.

Skuadra nga Londra do të kërkojnë kalimin në gjysmëfinale në një përplasje shumë interesante që pritet të jetë në ‘Emirates Stadium’.

Ndeshja mes Arsenalit dhe Tottenhamit fillon nga ora 20:45.

Formacionet zyrtare:

Arsenal: Cech, Maitland-Niles, Sokratis, Xhaka, Monreal, Torreira, Guendouzi, Mkhitaryan, Ramsey, Iëobi, Aubameyang

Tottenham: Gazzaniga, Trippier, Alderëeireld, Davies, Rose, Ëinks, Sissoko, Eriksen, Dele, Lucas, Son

Komento: