Arsenal vjen me transferim gjigant nga Seria A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Arsenal vjen me transferim gjigant nga Seria A

10:34 | 12 Qershor 2019

Arsenali, ka identifikuar mesfushorin e AS Roma ,Lorenzo Pellegrini si një objektiv transferimi, raporton Daily Mirror.

22-vjeçari ka një klauzolë blerje prej 27 milion funta në kontratën e tij aktuale dhe po tërheq interes edhe nga Tottenham, AC Milan dhe Inter, përcjell ORAinfo.

Pellegrini kontribuoi me dy gola dhe tre asiste në 25 ndeshje Serie për Romën sezonin e kaluar./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!