Arsenal vjen me transferim të “çmendur” nga Barcelona

14:00 | 05 Qershor 2019

Mbrojtësi i Barcelonës, Samuel Umtiti thuhet se është prioritet i Arsenalit këtë verë.

Gunners nuk kanë arritur të kualifikohen për Ligën e Kampionëve të sezonit të ardhshëm, me një rezultat të pestë që vjen në tabelën e Premier Ligës dhe pësuan një humbje 4-1 në finalen e Europa League kundër Chelsea, përcjell ORAinfo.

Unai Emery dëshiron të forcojë mbrojtjen e tij dhe duket se spanjolli është i vendosur të shtojë një qendërmbrojtës në skuadrën e tij.

Sipas Daily Star, Umtiti është vendosur në krye të listës së ngushtë të Arsenalit për dritaren e transferimit, pavarësisht se klubi pretendohet se ka një buxhet të kufizuar./ORAinfo/

Komento: