Arsenali merr vendimin e madh për Suarezin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Arsenali merr vendimin e madh për Suarezin

21:00 | 15 Prill 2019

Duket se skuadra e Arsenalit do ta përfundojë transferimin e lojtarit Denis Suarez.

Arsenal e huazoi Denis Suarezin në afatin e janarit nga Barcelona, gjersa dëshiron ta mbyll transferimin e tij në verë.

Mesfushori spanjoll është në huazim te skuadra londineze deri më 1 qershor, ndërsa këta të fundit do t’i paguajnë 40 milionë euro.

Arsenal e di se Barcelona do të heq dorë nga Denis Suarez, duke ditur konkurrencë e ashpër që e ka në skuadër.

Skuadra londineze pritet që t’i ofrojë kontratë katër vjeçare spanjollit me një pagë rreth 150 mijë funte në javë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!