As që bëhet fjalë për Piatek, ja kush po e jep “shpirtin” për Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

As që bëhet fjalë për Piatek, ja kush po e jep “shpirtin” për Milanin

17:13 | 09 Shkurt 2019

Suso Milanit foli e për kanalin zyrtar të klubit përpara se Milan të ndeshet kundër Cagliari nesër mbrëma në San Siro përcjell ORAinfo.

“Gjendja ime fizike: Para Krishtlindjeve isha më keq, tani ndihem më mirë dhe unë mund të luaj të paktën pa shumë probleme,” tha ai.

“Njerëzit mendonin se ndeshja kundër romakëve do të ishte e lehtë për shkak të rezultatit të Coppa Italia, por nuk ishte ashtu.

“Ata kanë një trajner të madh dhe lojtarë shumë të fortë. Ne bëmë më të mirën, në sezonin e fundit ne zakonisht humbur këtyre ndeshjeve. Ne gjithashtu bëmë mirë në kupë.

“Biglia? Për ne aI është thelbësor. Në rolin e tij, unë mendoj se ai është një nga më të mirët në botë. Ai është gjithmonë në vendin e duhur në kohën e duhur. Ai është gjithmonë në pozitë dhe të na ndihmon shumë”, ka përfunduar Suso,/ORAinfo/

Komento: