As Ronaldo e as Mbappe, ky është sulmuesi që po e “pushton” botën e futbollit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

As Ronaldo e as Mbappe, ky është sulmuesi që po e “pushton” botën e futbollit

22:20 | 09 Shkurt 2019

Alfredo Donnarumma vazhdon të shënojë për Brescian.

Ai tani ka 21 gola të Serie B dhe dy golat e Coppa Italia këtë sezon pasi ai ka shënuar një gol çdo 76 minuta përcjell ORAinfo.

Kjo është një statistikë më mirë se të gjithë . Mbappé? Jo, ai ka një gol në çdo 94 minuta. Piątek? Jo, ai ka shënuar një gol çdo 89 minuta.

Duvan Zapata? Një gol çdo 104 minuta. Edhe Quagliarella (një gol çdo 119 minuta) dhe Cristiano Ronaldo (një gol çdo 132 minuta) janë prapa Donnarumma. Ai ka qenë në zjarr pasi ai me siguri meriton një lëvizje në Serie A italiane …/ORAinfo/

Komento: